Welcome to Comuna Scorțaru Nou, județul Brăila   Click to listen highlighted text! Welcome to Comuna Scorțaru Nou, județul Brăila Powered By GSpeech

pdf Anunț privind Extinderea rețelei de iluminat public în loc. Scorțaru Nou și Pitulați Popular

By 525 downloads

Download (pdf, 62 KB)

ANUNT MEDIU 12.2020.pdf

Primaria Comunei Scortaru Nou, titular al proiectului “ Extindere retea de iluminat public in localitatea Scortaru Nou si localitatea Pitulati “, anunta publicul interest asupra luarii deciziei etapei de incadrare de catre APM Braila, in cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului – nu este necesara efectuarea evaluarii asupra impactului asupra mediului, pentru proiectul “ Extindere retea de iluminat public in localitatea Scortaru Nou si localitatea Pitulati “, propus a fi amplasat in judetul Braila , comuna Scortaru Nou, sat Scortaru Nou si Pitulati. Proiectul deciziei de incadrare si motivele care o fundamenteaza pot fi consultate la sediul APM Braila – municipiul Braila, B-dul Independentei nr. 16 Bl. B5 , in zilele lucratoare intre orele 9.00 – 13.00, precum si la urmatoarea adresa de internet www.apmbr.anpm.ro – sectiunea Reglementari/ Acordul de mediu/ Drafturi acte reglementare. Publicul interesat poate inainta comentarii / observatii la proiectul de incadrare in termen de 10 zile de la data publicarii anuntului pe pagina de internet a autoritatii competente pentru protectia mediului.